Minust

Ma ei jaga teadmisi vaid kogemust

Kui tahad tõesti lihtsalt, kiirelt ja soodsalt saada uusi teadmisi, siis vaata interneti või mine raamatukokku.

Kui tahad olla nutikas ja vältida reha otsa astumist, siis on mõttekas õppida teiste kogemusest. Nii teevad kõige targemad.

Ei ole olemas standardlahendusi igaks olukorraks, kuid on olemas käitumis- või tegevusmustrid, mis kasutades ja olukorrale kohandades  annavad parima tulemuse.

Tegelikkuses ei erine militaar ja tsiviilmaailm oma juhtimisprotsesside ja iseärasuste poolest mitte kuidagi. Küsimus on ainult mõjus. Militaarvaldkonnas tähendab juhtimisviga inimelu kaotust. Tsiviilis mitte.

Kui sinagi tahad teada saada, kuidas olla edukas nii sõjas kui ka rahus, siis anna teada:
Stereotüübid ja pealiskaudsus hävitavad kõik

Kui sul midagi on õnnestunud, siis tahad seda korrata ka teinegi kord. Mõnikord see õnnestub ja mõnikord mitte. Tekib põhjendatud küsimus MIKS?

Oled kuulnud väljendit “ALGAJA ÕNN“. Selles peitubki kogu saladus. Mõnikord meil veab ja olulised tegurid satuvad kokku ja meil õnnestub kõik. Nii tehaksegi kiiresti järeldused esimese emotsiooni pealt asjasse süvenemata. Kahjuks on nii tekkimas stereotüübid ja nõuanded, mis tegelikkuses ei toimi.

Ma olen selgelt aru saanud, et süsteemne ja läbimõeldud tegevus annab parima tulemuse. Lisaks on selle pealt võimalik teha ka kiiresti järeldusi, miks midagi õnnestus või ebaõnnestus.

Tõenäoliselt mõtled, et selleks ei ole aega. Mina väidan, et on ja jääb ülegi. Kiiresti saavutad professionaalsuse, kus paljud asjad toimivad automaatselt ja selleks ma oma koolitustel kogemust jagan.

Oluline ei ole mitte ainult KUIDAS vaid ka MIKS?

Minult küsitakse tihti, et ütle KUIDAS asju hästi teha. See on küll kiire ja ahvatlev tee, kuid võib kiiresti valmistada pettumuse. Lahendused muutuvad lihtsaks, kui inimene saab aru, MIKS asjad toimivad. Mõistes edu ja ebaedu tegelikke põhjusi, on võimalik edaspidi probleeme mitte ainult lahendada ja ennetada, vaid neid on võimalik uues olukorras ette näha. 

Juhtimise võlu peitubki kohati oskuses probleeme ja takistusi ette näha ning selleks suurepäraseid lahendusi välja töötada-

Kui suure osa minu käsutuses olevast ajast võtavad täna näiteks minu peamised lemmiktegevused

Juhtimiskoolitaja
Küberügieeni koolitaja
Konsultant

Töökogemus

Juht õpib igast olukorrast, ja kõige rohkem nii enda kui ka teiste vigadest.

Koolitaja - konsultant ning küberkaitseõpetaja
2019- ...

Pealiskaudsus ja stereotüübid hävitavad kõik. Süvenemata probleemi tagamaadesse järelduste tegemine on kiirdee hukatuse kuristikku. Läbimõtlemata tegutsedes põletad aega ja oma ressursse mõtetult ja pöördumatult. Mõnikord tasub aeg maha võtta, et leida teeots.

MKM osakonna teadus- ja arendusnõunik
2020- ...

Kui sul on ämbri täis vett, siis seda teise ümber kallates ei teki vett juurde. Sama on ka inimestega. Kui sa ei taga järelkasvu ning ei hoolitse oma töötajate eest, siis tulemus on ühel hetkel nukker. Hoia ja arenda oma töötajaid, siis tulevad ka teised sinu juurde.

Erinevad ametikohad Kaitseväes
1996 - 2012

Iga käsk ei kuulu täitmiseks. Juhi ellujäämine kriitilises olukorras sõltub ennekõike meeskonnast. Arenda ja toeta oma meeskonda ning ükski väljakutse ei ole üle jõu.

Staabijuhataja Kaitseliidus
2014-2019

Ka pikapatsiga poisid-tüdrukud on inimesed. Valdkonnast sõltumata toimivad eduka juhtimise põhimõtted alati ja 100%. Erandeid pole – tsviiil ja militaarmaailma juhtimine toimib ühte moodi.

Välispartnerite koolitusjuht
2019-2021

Selged eesmärgid, kokkulepitud ning lihtsad protsessid ning toimiv meeskond ületab kõik mäed. Toetades töötajaid ja neile tegevusvabadust andes on võimalik saavutada uskumatuid tulemusi.

Broneeri esimene tasuta konsultatsioon
Anna oma soovist teada
Shopping Cart
Scroll to Top